2018 Türkçe Yaz Okulu
İftar Yemeği
Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi
2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni
Ankara Gezisi

22 Şubat Pazartesi günü, kurumumuz tarafından Türkçe Yeterlik Sınavı (TYS) yapılacaktır. Sınava katılmak isteyen kişilerin sınav ücretini ödediğini gösteren dekontu ve aşağıdaki belgeleri en geç 17 Şubat 2021 Çarşamba günü mesai bitimine kadar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine göndermeleri gerekmektedir:

İSTENEN BELGELER

1- Pasaport Fotokopisi

2- Kimlik Fotokopisi (varsa)

3- 1 Adet Fotoğraf

4- Dekont-Makbuz

5- İletişim Bilgileri (Gmail adresi ve telefon numarası)

 * 17 Şubat 2021 Çarşamba günü mesai bitiminden sonra başvurular kabul edilmeyecektir.

 ** Sınava sadece Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesine kayıt yaptıracak öğrenciler katılabilecektir. Dışarıdan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Sınav ücreti: 300 TL veya 50 USD

TÖMER TL Hesap Numarası: Ziraat Bankası, TR 9300 0100 2564 4703 4774 5015

TÖMER DOLAR Hesap Numarası: Ziraat Bankası TR 3300 0100 2564 4703 4774 5028

Alıcı kısmına "BAİBÜ DÖNER SERMAYE SAYMANLIĞI" yazılmalıdır. Açıklama kısmına ise öğrencinin adı soyadı ve TÖMER TYS ücreti yazılması gerekmektedir.

 

Sınavla ilgili detaylar şu şekildedir:

 • 22 Şubat Pazartesi TYS- Okuma-Anlama Sınavı Saat: 10.00-11.50 

Okuma-Anlama Sınavı, İBUZEM sayfası üzerinden çevrim içi olarak yapılacaktır. Katılımcılara okuduğunu anlamaya yönelik 50 soruluk bir sınav yapılacaktır. 

 • 22 Şubat Pazartesi TYS- Yazılı Anlatım Sınavı Sınavı Saat: 12.10-12.55

Yazılı Anlatım Sınavı soruları sorumlu öğretim görevlileri tarafından öğrencilerle paylaşılacak ve öğrenciler yazılı anlatım kağıtlarını sorumlu öğretim görevlilerine e-posta yoluyla gönderecektir. 

 • 22 Şubat Pazartesi TYS- Konuşma Sınavı  Saat:14.00

Konuşma sınavı, Google Meet üzerinden gerçekleştirilecektir. Sınav kayıt altına alınacaktır.

 • 24 Şubat Çarşamba TYS Sonuçlarının Açıklanması

Türkçe Yeterlik Sınavı sonuçları www.tomer.ibu.edu.tr adresimiz üzerinden gün içerisinde ilan edilecektir.

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 1. Eksik evrakla başvuru yapanların ya da başvuru sırasında iletişim bilgilerini (e-posta, telefon numarası) vermeyenlerin sınav başvurusu kabul edilmeyecektir. Sınava girecek adayların kesin listesi açıklandıktan sonra kişilere herhangi bir hak verilmeyecektir.
 2. Sınava mutlaka kişisel bilgisayarlar ile girilmelidir. Bilgisayarlarda kamera ve mikrofon bulunmalıdır. Cep telefonu ile sınava giriş yapılmayacaktır. Cep telefonlarından Google Meet uygulaması ile görüntülü görüşmeler yapılacaktır. Sınavlar Google Meet üzerinden kayıt altına alınacaktır. Tüm sınavlarda Google Meet görüşmesinde yer almak zorunludur. Kamerası kapalı olan adayların sınavları iptal edilecektir.
 3. Kişisel bilgisayarı bulunmayan kişiler, BAİBÜ TÖMER'deki bilgisayar laboratuvarında sınava girebilecektir. Ancak bu kişilerin sınava başvuru yaparken bu durumu belirtmeleri gerekmektedir. Bilgisayar laboratuvarında sınava girmek isteyenler e-posta iletilerinde bu durumu mutlaka belirtmeleri gerekmektedir. 
 4. Adayların bilgisayarları ve internet bağlantısının kalitesi kendi mesuliyetlerindedir. Bu hususta sorun yaşayan adaylar, herhangi bir hak iddia edemeyecektir. 
 5. Adayların kişisel bilgisayarlarında Google Chrome tarayıcısı yüklü olmalıdır. Ayrıca tarayıcının güncel olması gerekmektedir.
 6. Sınavlara https://bolu-sinav.almscloud.net/ adresinden giriş yapılacaktır.
 7. Adayların kişisel bilgisayarlarına, telefonlarına Google Meet uygulamasını indirmeleri ve kurulumunu yapmaları gerekmektedir.
 8. Sınava katılım konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için şu videoyu izleyiniz: https://www.youtube.com/watch?v=bSPSSQx4L0c 

 

İLETİŞİM ADRESLERİ

E-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Telefon No: 0 374 254 10 00 Dahili: 2851   Emine AKTİ (TÖMER Sekreterliği)

Telefon No: 0 374 254 10 00 Dahili: 2886   Öğr. Gör. Hüseyin KARABUĞA (TÖMER Müdür Yardımcısı

 

Powered by Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2016