1. Sınav ücreti yatırılıp gerekli belgeler This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine gönderildikten sonra sınava girecek kişilere bir kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir. 
  2. Sınava girecek kişilerin kişisel bilgisayarlarında Google Chrome tarayıcısı yüklü olmalıdır. Ayrıca tarayıcının güncel olması gerekmektedir.
  3. Sınavlara BAİBÜ İBUZEM internet sayfası (https://bolu-sinav.almscloud.net/) üzerinden giriş yapılacaktır. Ayrıca konuşma sınavına Gmail e-posta hesabı kullanılarak Google Meet üzerinden giriş yapılacaktır.
  4. Sınava girecek kişilerin kişisel bilgisayarlarına Google Meet ve Google Drive uygulamalarını indirmeleri ve bunların kurulumlarını yapmaları gerekmektedir.
  5. Sınava girecek kişilerin tüm sınavlarda Google Meet uygulaması ile görüntüleri kayıt altına alınacaktır. Bu nedenle sınava girecek kişilerin bilgisayarlarında mutlaka kamera ve mikrofon bulunmalıdır. Sınavda kamerası açık olmayan kişilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
  6. Sınava girecek kişilerin bilgisayarlarının şarj durumunu ve internet bağlantısını kontrol etmeleri gerekmektedir.
  7. Sınava katılım konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen şu videoyu izleyiniz: https://www.youtube.com/watch?v=bSPSSQx4L0c 
Powered by Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2016